Запознајте го најслаткиот продавач на риба во Виетнам кој го освои Интернетот

Има еден уличен продавач во Виетнам кој дефинитивно нема конкуренција! Благодарение на неговата неодолива облека, најверојатно би можел да ве убеди да купите песок во пустина. Станува збор за 3-годишен мачор кој се вика Дог (куче). Заедно со својот сопственик Ле Квок Фонг биле забележани неколку пати на локалниот пазар.

Запознајте го најслаткиот продавач на риба во Виетнам кој го освои Интернетот

Дог е секогаш убаво облечен и изгледа навистина модерно, а истовремено заработува за живот. Освен тоа, тој е и рок ѕвезда!

„Дог обожава сладолед, патувања и спиење. Тој исто така има многу девојки и многу деца во земјата. Мојот мал мачор обожава да се слика. Воопшто не му пречи да носи костими“, изјавил неговиот сопственик.

Запознајте го најслаткиот продавач на риба во Виетнам кој го освои Интернетот

Запознајте го најслаткиот продавач на риба во Виетнам кој го освои Интернетот

Ле Квок Фонг му дал толку чудно име на неговиот миленик затоа што тој обично се однесува како куче. Затоа устата на Дог е отворена на повеќето фотографии. Неговите слики стигнуваат до весниците не само во Виетнам, туку и во Тајланд и Кина.

Некои луѓе мислат дека на Дог му е неудобно во облеката што ја носи, но тоа не е вистина.

„На Дог му е многу удобно во костимите. Тој може да оди сосема нормално“, открил сопственикот.

Запознајте го најслаткиот продавач на риба во Виетнам кој го освои Интернетот

Погледнете ги фотографиите од најслаткиот продавач во светот…

Дог всушност е од расата Шкотски фолд

Запознајте го најслаткиот продавач на риба во Виетнам кој го освои Интернетот

Дог станал вистинска ѕвезда на пазарот Хаи Фон

Запознајте го најслаткиот продавач на риба во Виетнам кој го освои Интернетот

Тој го привлекува вниманието и на муштериите и на конкуренцијата

Запознајте го најслаткиот продавач на риба во Виетнам кој го освои Интернетот

Продолжете на следната страница за да ги погледнете и останатите фотографии од овој славен продавач…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар