23 февруари 2019 | Кафе пауза

3-те најчести токсични навики во врските и како да се ослободите од нив

Многу луѓе страдаат во нивните врски поради токсичните навики кои одново и одново ги повторуваат.

Најдобрата вежба за слабеење и ослободување од болките во грбот

Оваа вежба ќе ги активира мускулите на стомакот и грбот, а делува и на внатрешниот дел од бутовите.

Изгледа дека среќата сепак може да се купи со пари

И покрај сите претходни знаења и искуства, постојат многу работи за човечкиот мозок кои досега не ни биле непознати.

Одличен појадок за слабеење: Бурито со јајца и зеленчук

Најважно е појадокот да не се состои од празни калории, па доколку немате идеја, пробајте го овој лесен рецепт.

4-те хороскопски знаци за кои сезоната на Рибите ќе биде лош период

Бидејќи Рибите се можеби најкомплексниот знак во Зодијакот, нивната сезона може да биде навистина проблематична.