21 ноември 2017 | Кафе пауза

Имате проблеми со носот и синусите? Погледнете ги овие 8 начини како повторно да дишете слободно!

Со помош на овие совети ќе дишете повторно без престан, неудобност и нервирање.

Каков ќе ви биде љубовниот живот во 2018 година според месецот на раѓање?

Во продолжение, пронајдете го месецот во кој сте родени и дознајте дали ќе имате среќа во љубовта во 2018 година...

10 музички хитови од минатото на кои сигурно сте заборавиле

Поп музиката е навистина непостојана. Дури ни најдобрите продуценти и артисти не знаат која песна би можела да стане огромен хит. Многу често бендовите и артистите кои прават еден голем хит, наскоро потоа се распаѓаат или исчезнуваат.

Одговорите на следниве 6 прашања ќе ви откријат дали имате психолошки нарушувања

Погледнете ги следниве 6 едноставни прашања што докторите им ги поставуваат на пациентите за да ги препознаат симптомите на некои психолошки нарушувања.

10 следни можни чекори во еволуцијата на човекот

Иако цивилизацијата не постои доволно долго за да забележиме некои големи промени, можеме да очекуваме нешто такво. Оваа листа ги содржи 10-те најголеми промени кои можеме да ги очекуваме кај луѓето во наредните 200.000 години.

11 работи што треба да ги знаете пред да почнете врска со жена која постојано користи сарказам

Многумина не го разбираат сарказмот и ретко кој може да биде во врска со човек кој има саркастична смисла за хумор.

Кое дрво најмногу ви се допаѓа? Одговорот го открива вашиот најголем квалитет!

Дали сте доволно храбри да дознаете нешто ново за себе?

5 хороскопски знаци во кои ќе пронајдете пријатели за цел живот

Кои хороскопски знаци ги красат сите квалитети кои ги бараме во најдобрите пријатели?

7 знаци дека се присилувате да го сакате вашето момче

Присилувањето да сакате некого не е секогаш очигледно, а звучи и малку смешно. Но сепак ова се случува премногу често. Можеби мислите дека никогаш нема да ви се случи вам, но верувајте дека можно е и тоа.

10 работи кои мајките домаќинки сакаат да им ги кажат на своите вработени сопрузи

Иако можеби не сте таму за да ѝ помогнете во хаосот, постојат неколку ситници кои навистина ќе ѝ значат на сопругата. Па мажи, погледнете ги 10-те работи кои вашите сопруги домаќинки сакаат да ги знаете.

20 мали навики кои со сигурност ќе ви го променат животот на подобро

Денес ви откриваме 20 правила и совети кои можете да ги следите секојдневно, а кои ќе ви го направат животот полесен и поубав.

10 мисли што им се вртат на мажите во глава кога спијат со нивните девојки во зима

Мажи како мажи, понекогаш знаат да бидат многу пребирливи, па затоа ни во зима нема да имате мир од нивните жалби и поплаки.
12