20 септември 2017 | Кафе пауза - Part 2

Моќни цитати кои ќе ве подигнат кога енергијата во вашето тело ќе биде на најниско ниво

Задолжително опкружете се со позитивна енергија, пронајдете причина за насмевка и секако, читајте мотивирачки цитати.

13 работи што најчувствителните поединци ги забележуваат пред повеќето луѓе

Најчувствителните луѓе освен што се емотивни, поседуваат и голема интуиција и емпатија.

Како лесно да го репрограмирате вашиот ум според еден хиндуистички свештеник?

Додека некои луѓе веруваат дека сите ние сме жртви на нашата судбина, другите ги откриле скриените моќи на репрограмирање на умот и ја создаваат реалноста во која сакаат да живеат.

Доколку сте еден за друг, овие 10 работи никогаш нема да можат да ве разделат

Кога е вистинската љубов во прашање, не постои препрека која не можете да ја совладате.

Кампари ја лансира кампањата „The Red Diaries“

Компанијата зад легендарниот италијански црвен аперитив со горко-сладок вкус, Кампари, ја лансираше својата кампања „The Red Diaries“ (Црвените дневници) во која се оживуваат на филмското платно приказните за 12 коктели раскажани од бармени ширум светот.
Датум: 20 сеп 2017
, Автор:

Отворена забава за испраќање на летото: „End of summer party“

Овој петок во паркот „Аеродром“ за прв пат ќе се случи „End of summer party“, настан со кој ќе се одбележи официјалниот крај на летниот период.
Датум: 20 сеп 2017
, Автор:

„We always wanted something different“ – Моќна реклама на DIAS Shoes & Bags

Македонскиот бренд DIAS Shoes & Bags, кој е познат по производство на custom made чанти и чевли за мажи за жени, ја претстави својата нова реклама.
Датум: 20 сеп 2017
, Автор:
12