Кампари ја лансира кампањата „The Red Diaries“

Компанијата зад легендарниот италијански црвен аперитив со горко-сладок вкус, Кампари, ја лансираше својата кампања „The Red Diaries“ (Црвените дневници) во која се оживуваат на филмското платно приказните за 12 коктели раскажани од бармени ширум светот.

(1) kampari-ja-lansira-kampanjata-the-red-diaries (2) kampari-ja-lansira-kampanjata-the-red-diaries

Кампари оваа година во својата кампања му пристапува на брендот иновативно, но без отстапки од минатите обележја како Кампари календарот. Па така, кампањата која ја прикажува инспирацијата и интригантните приказни позади коктелите се заокружува со 12 коктели како дел од Кампари календарот, зад кој стои познатиот аргентински фотограф Але Бурсет. Интересно е што овој календар нема да биде за продажба и 9.999-те испечатени копии ќе бидат поделени на пријателите на Кампари низ целиот свет.

(3) kampari-ja-lansira-kampanjata-the-red-diaries (4) kampari-ja-lansira-kampanjata-the-red-diaries

Во листата на славни кои се вклучуваат во оваа кампања е и добитникот на Златен глобус, Клајв Овен, кој е во центарот на насловниот краток филм „Убиец во црвено“. Тој го глуми озлогласениот бармен од 1980-те Флојд. За ова, Клајв Овен ќе изјави: „Црвените дневници на Кампари е проект кој лесно го прифатив – ми се допаѓаше што е краток филм со соодветна приказна наместо реклама, но и фактот дека е режиран од Паоло Сорентино е примамлив фактор сам по себе. Мислам дека Сорентино е еден од најдобрите режисери во моментов – имагинативен визионер“.

Извршниот директор Боб Кунце-Концевич е горд на постигнатите резултати кои се заслуга на бројните професионалци кои својот посебен белег го оставија на кампањата но и на историјата на Кампари, ќе изјави тој.

(5) kampari-ja-lansira-kampanjata-the-red-diaries (6) kampari-ja-lansira-kampanjata-the-red-diaries

„Секој коктел раскажува приказна“, ќе речат од Кампари, а вие набавете доволно кампари за ова лето и создадете ваша приказна.

(7) kampari-ja-lansira-kampanjata-the-red-diaries (8) kampari-ja-lansira-kampanjata-the-red-diaries (9) kampari-ja-lansira-kampanjata-the-red-diaries (10) kampari-ja-lansira-kampanjata-the-red-diaries (11) kampari-ja-lansira-kampanjata-the-red-diaries (12) kampari-ja-lansira-kampanjata-the-red-diaries


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар