04 јануари 2012 | Кафе пауза

Божиќен пакет

Божиќ е посебен ден, исполнет со среќа, хармонија и мир, а најважно од сè, претставува раѓање на новата надеж. Послужете се со нашиот пакет од божиќни песни, пораки, идеи за подароци и обичаи и имајте совршена божиќна прослава.
Датум: 04 јан 2012
, Автор:

Астрономски доживувања во 2012

Оваа година ќе имате причина често да гледате во небото и да се воодушевувате од небесната глетка. Доколку сте во можност, не заборавајте ги овие датуми и периоди од годината и уживајте во природните феномени...
Датум: 04 јан 2012
, Автор:

Мажите први велат „те сакам“ и се поискрени после првиот секс

Според едно ново истражување, во 70 проценти од љубовните врски, мажите се тие кои први велат „те сакам“.

Факти поврзани со храната и пијалаците

Ова е период на полни трпези, па затоа ви сервираме неколку интересни факти поврзани со храната и пијалаците. :)
Датум: 04 јан 2012
, Автор:

Што ќе се случи ако им дадете 1.000 налепници на 1.000 дечиња?

Сте се запрашале некогаш што ќе се случи ако им дадете на вашите деца илјадници налепници и тотална слобода да прават со нив што сакаат?