29 ноември 2011 | Кафе пауза

Затоа што секој крај е почеток…

Крајот има специфичен мирис и вкус, но не секој ја има привилегијата да го почувствува кога е најпотребно...
Датум: 29 ное 2011
, Автор:

Стрелец и овен – пријателска комбинација

Двајцата обожаваат да се забавуваат до раните утрински часови, располагаат со непресушен извор на енергија и кога се заедно, задоволството е обострано.

Видеа со вежби за перфектно тело од моделите на „Victoria’s Secret“

Откријте ја тајната за совршен задник, рамен стомак и цврсти бутови на најпосакуваните девојки на светот...

Автопортретите на големите ренесансни и барокни мајстори

Автопортретот е претстава на уметникот. Може да е цртеж, слика, фотографија или пак скулптура. Знаевте ли дека „Човекот со турбан“ од Јан Ван Ајк се смета за најстар автопортрет на западното штафелајно сликарство?
Датум: 29 ное 2011
, Автор:

Зошто е добро да се фалите себеси

Заборавете на скромноста и срамежливоста – ова се резултатите кои се добиени на најновото истражување кое докажало дека за да успеете во животот...

Контроверзни фотографии со деца кои пушат цигари

Преку нејзините меланхолични, нереални, театрални и контроверзни фотографии со ретро „шмек“, артистката се обидела да ја визуелизира контрадикторноста помеѓу здравствената штетност и привлечноста кон цигарите.