Видеа со вежби за перфектно тело од моделите на „Victoria’s Secret“

Преку овие видеа со вежби, откријте ја тајната за совршен задник, рамен стомак и цврсти бутови на најпосакуваните девојки на светот, моделите на „Victoria’s Secret“, Кендис Сванапул, Дуцен Крос и Линдзи Елингсон. Видеа со вежби за перфектно тело од моделите на „Victoria’s Secret“Сите три видеа содржат по 5 вежби кои ги објаснува тренерот на секоја од девојките, додека тие ги извршуваат дадените задачи. Па доколку сакате да го стигнете нивното ниво, почнете да практикувате некоја од програмите на овие три познати модели или пак направете своја програма со комбинација од вежбите.
.

1. Кендис Сванапул


.

2. Дуцен Крос


.

3. Линдзи ЕлингсонБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. Mia Reply

    Оваа третава вежба … мх, мх 🙂

  2. Славица Reply

    Многу се добри вежбите!
    Се гледа дека се исплаќаат!
    Само кој да вежба? 😀

Остави коментар