Забавни и лесни за читање книги кои се совршени за ова лето

Каде и да летувате, не заборавајте дека сега конечно имате повеќе време за себе и за оние активности кои со задоволство би ги правеле доколку не сте презафатени.

Викенд книга: „Сонувај малку“ – Сузан Елизабет Филипс

Очајна млада мајка и човек со скршено срце. Топла и романтична приказна која ќе ве насмее и расположи.
Датум: 13 сеп 2014
, Автор:

Книга: „Шангај бејби“ – Веј Хуј

Книга која руши многу предрасуди и никого не остава рамнодушен...
Датум: 04 јун 2014
, Автор:

Книга: „Да се сака со отворени очи“ – Хорхе Букај

Нели целта е да најдеш личност со која зборувате на ист јазик, која умее да ги преточи во зборови твоите мисли и со која ќе посакаш да го изградиш својот пат до дома?
Датум: 12 дек 2013
, Автор:

Книга: „Девојката која ја бркаше месечината“ – Сара Адисон Ален

Емили Бенедикт доаѓа во Мулаби со цел да ги разреши мистериите поврзани со животот на мајка си. Но загатките нема лесно да ги реши во овој чуден и маѓепсан град...
Датум: 03 јул 2013
, Автор: