10 август 2019 | Кафе пауза

5 работи што укажуваат дека во животот сè се случува со причина

Мислите ли дека сè што ви се случило се случило поради некоја причина?

Што да направите кога ќе ве заболат очите?

Болката во очите знае да биде незгодна.

6 практични нешта што треба да се прават секојдневно за полесно справување со депресијата

Кога некој страда од депресија дури и најосновните домашни обврски може да се чинат невозможни за изведување.

Литванска фотографка ги документира и најмалите промени на лицето кај жените кои станале мајки

Литванската фотографка Вајда во нејзиниот проект тврди дека жените се менуваат откако ќе се породат.

Зошто секој од хороскопските знаци потајно се плаши дека ќе биде изневерен?

Сите имаат формирано некаков став кога е во прашање неверството.

26 мали, но моќни потсетници за сите што имаат 26 години!

Годините се само бројка, може да имате 36, а да се чувствувате како да имате 16.

Што се случува кога сте целосно отворени со некој што го љубите?

Отвореноста е клучна за успешна комуникација и здрава врска.