Зошто секој од хороскопските знаци потајно се плаши дека ќе биде изневерен?

Зошто секој од хороскопските знаци потајно се плаши дека ќе биде изневерен?

Сите имаат формирано некаков став кога е во прашање неверството. Но, не сите ќе признаат дека барем еднаш во животот помислиле како ќе се чувствуваат доколку дознаат дека партнерот/партнерката ги изневерил/а. Дали би можеле да простите неверство или дали вас би ви простиле ако сте биле неверни е сосема индивидуална работа и зависи од многу фактори. Еве што е тоа што ги плаши хороскопските знаци кога е во прашање неверството!

Овен

Сте биле повредени во минатото и не сакате повторно да се соочувате со истото.

Бик

Не можете да замислите некој да ви биде целосно предаден само вам.

Близнаци

Растејќи сте имале лош пример за успешна врска и мислите дека секој изневерува.

Рак

Имате потешкотии со уживањето во убавите моменти додека траат.

Лав

Го очекувате најлошото од секого бидејќи знаете колку може да биде црн светот и колку луѓето се себични.

Девица

Вашите несигурности ве убедиле дека не сте доволно вредни за долготрајна врска.

Вага

Не верувате никому.

Скорпија

Претходно сте биле изневерени и чувствувате дека е само прашање на време кога тоа повторно ќе се случи.

Стрелец

Секогаш мислите на најлошото можно сценарио.

Јарец

Имате долготрајни проблеми со напуштање.

Водолија

Мислите дека личноста со која излегувате е надвор од вашата лига и може да го има секој друг што ќе го посака.

Риби

Немате високо мислење за себе и претпоставувате дека секој би ве изневерил кога би имал шанса.

Дознајте и која е среќната боја на секој од хороскопските знаци.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Психолог кој најдобро се изразува преку пишаниот збор. Нејзиниот личен лајтмотив гласи: „Остани своја и поинаква бидејќи само така ќе блеснеш во полн сјај!“

Поврзани содржини

Остави коментар