11 мај 2015 | Кафе пауза

24 нешта кои ги помислуваат жените кога се облекуваат

Секое утро иста рутина: облекување, средување, пиење кафе и одење на работа. Но, облеката секогаш ни приредува некое изненадување.

4 начини на кои можете без грижа на совест да се ослободите од оние нешта кои не ви се потребни

Доколку чувствувате дека во вашиот дом постојат нешта кои би сакале да ги исфрлите, но не можете да го сторите тоа, погледнете ги овие совети...

8 важни нешта кои сите матурантки треба да ги знаат за шминката на големата ноќ

Со цел да изгледате најдобро што можете за време на вашата матурска вечер, погледнете ги следниве неколку мејкап совети...

30 причини зошто новите генерации воопшто не одат на љубовни состаноци

Љубовните состаноци се огромен дел од нашите животи. Или барем би требало да бидат.

4 важни и клучни чекори за превенција на Алцхајмерова болест

Постојатнеколку животни навики кои истражувањата ни покажале дека се многу моќни кога станува збор за превенција на Алцхајмеровата болест.

Најсилното женско оружје: 5 нешта кои сите мажи ги забележуваат за време на сексот

Ако сакате да доживеете незаборавно сексуално искуство, насочете го вашето внимание кон овие 5 детали кои се првите нешта кои секој маж ги забележува кај жените за време на сексот...

3 едноставни домашни рецепти против ‘рчење

'Рчењето е непријатна појава која може да влијае врз сонот, да предизвикува болки во грлото и да ги полуди сите останати луѓе во близина.