Сликар црта на голи женски тела. Блазе си му!

Сликар црта на голи женски тела. Блазе си му!

Честопати се вели дека женското тело е уметничко дело само по себе и оваа реченица е многу вистината кога станува збор за артистот Крег Трејси, чие омилено „платно“ за цртање претставува токму женското тело.

Сликар црта на голи женски тела. Блазе си му!

На прв поглед овие убави и моќни уметнички дела личат како да се насликани со масло на платно. Но кога подлабоко ќе се загледате, ќе сфатите дека во шаренилото на сликите се крие голо женско тело, сосема обоено.

Сликар црта на голи женски тела. Блазе си му!

Талентираниот уметник поминува часови и часови макотрпно цртајќи по облините на женското тело, за да ги комплетира овие маестрални дела и да креира фантастични оптички илузии.

Сликар црта на голи женски тела. Блазе си му!

Крег има 44 години и е роден во Њу Орлеанс, Луизијана. Тој има насликано стотици фантастични уметнички дела на човечки тела, притоа цртајќи разни животни и убави пејзажи.

Сликар црта на голи женски тела. Блазе си му!

Тој вели дека никогаш нема проблем за да најде модели кои ќе му позираат. Користи боја која е специјално дизајнирана за сликање на човечка кожа. Во неговата кариера има насликано дури 400 тела, вклучително и на жени на карневалот во Рио. Тој никогаш не користи агенции или веб-сајтови за да најде модели. Напротив, вели дека тие го наоѓаат него.

Сликар црта на голи женски тела. Блазе си му!

Тој вели дека девојките со кои бил во љубовни врски имале разбирање за неговата работа и ја сфаќале професионалната природа и начинот на неговото сликање и творење, така што никогаш немал проблеми со појава на љубомора од нивна страна.

Сликар црта на голи женски тела. Блазе си му!

Во неговото студио тој никогаш нема недостаток од волонтери кои со задоволство седат трпеливо, додекатој црта по нив, создавајќи живо парче уметност.

Сликар црта на голи женски тела. Блазе си му!

Додека тој ја црта скицата на телото која ќе му помогне во понатамошното креирање на дизајнот, моделите седат со книга при рака, за да се забавуваат додека тој поминува часови боејќи го со четкичка нивното тело.

Сликар црта на голи женски тела. Блазе си му!Сликар црта на голи женски тела. Блазе си му!Сликар црта на голи женски тела. Блазе си му!Сликар црта на голи женски тела. Блазе си му!Сликар црта на голи женски тела. Блазе си му!

Сликар црта на голи женски тела. Блазе си му!

Глава од лав или…?

Сликар црта на голи женски тела. Блазе си му!Сликар црта на голи женски тела. Блазе си му!Сликар црта на голи женски тела. Блазе си му!Сликар црта на голи женски тела. Блазе си му!Сликар црта на голи женски тела. Блазе си му!Сликар црта на голи женски тела. Блазе си му!Сликар црта на голи женски тела. Блазе си му!

Сликар црта на голи женски тела. Блазе си му!

Мислите дека ова е тигар? Погледнете повторно и ќе видите дека е гола девојка 🙂

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

  1. emily Reply

    Voodusevena sum od negovata vestina, ideja i delata sto so toa gi sozdal! Samo cestitki i bravo za umetnikot!

Остави коментар