Музејот на оптичките илузии во Јужна Кореја

Музејот на оптички илузии во градот Бусан во Јужна Кореја, на своите посетители им овозможува несекојдневна можност да уживаат во неверојатните дела на големите мајстори и да станат дел од уметничките дела.

Музејот на оптичките илузии во Јужна Кореја

Секој кој сака да види како изгледа да оди по жица или да биде заробен од огромна змија, тоа може да го направи ви музејот „Trick Eye“. Со стрпливост и добро местење, посетителите можат да направат неверојатни фотографии за спомен.

Музејот на оптичките илузии во Јужна КорејаМузејот на оптичките илузии во Јужна КорејаМузејот на оптичките илузии во Јужна КорејаМузејот на оптичките илузии во Јужна КорејаМузејот на оптичките илузии во Јужна КорејаМузејот на оптичките илузии во Јужна КорејаМузејот на оптичките илузии во Јужна КорејаМузејот на оптичките илузии во Јужна КорејаМузејот на оптичките илузии во Јужна КорејаМузејот на оптичките илузии во Јужна КорејаМузејот на оптичките илузии во Јужна КорејаМузејот на оптичките илузии во Јужна Кореја

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар