Идеи за летни забави

Искористете го топлото време и доброто расположение и подгответе неколку незаборавни летни журки. Ви нудиме теми за забава и секако, интересни идеи со кои дополнително ќе ја „зачините“ атмосферата. Не ви требаат големи парични средства, туку развиена имагинација и желба за добра забава.

Идеи за летни забави

Журки кои можете да ги направите:

Латино забава – Дозволете им на соседите да слушнат малку добра забава, повикајте ги вашите пријатели и танцувајте на латино хитови.

Идеи за летни забави

Коктел забава – Подгответе интересни коктели кои ќе ги натераат вашите пријатели никогаш да не ја заборават вашата забава. Еве некои идеи:

Идеи за летни забави

Доколку не сакате да купувате многу состојки и пијалаци, купете повеќе украси и украсувајте ги коктелите на различни начини, така ќе внесете разновидност и ќе ја разбиете монотонијата. Еден ист коктел може да изгледа сосема различно доколку е сипeн во различни чаши, во едната украсен со чадорче, а во другата со јаготка или парче портокал.

Идеи за летни забави

Скара – Сакате преку ден или навечер, подгответе скара под отворено небо. Не подготвувајте ја скарата пред да пристигнат гостите, забавата нека се одвива паралелно.

Идеи за летни забави

Женска забава – Тука веќе се добредојдени само вашите пријателки, а ние ви нудиме интересни идеи за незаборавно женско дружење.

Филмска вечер – Организирајте летна филмска вечер под отворено небо, а ние имаме многу идеи за филмови кои би можеле да ги гледате.

Славете не-роденден – Испратете им интересни покани на вашите пријатели со кои ги поканувате да би бидат гости на вашиот не-роденден и да ви донесат не-поклони. Ќе биде забавно, ќе се изнасмеат и ќе ја доловите главната цел – не ви треба посебна причина ниту повод за добра забава.

Идеи за летни забави

Идеи за „зачинување“ на забавата:

Направете оригами и украсете го местото на забавата, наберете цветови и поставете ги на масите.

Идеи за летни забави

Ставете свеќи во тегли и затворете ги со хартија чашите за коктел, оставајќи доволно место само за цевката (може да ги искористите шарените хартии за мафини или за визитарски колачи).

Идеи за летни забави

Нека изобилува со овошје, во десертите, коктелите…

Идеи за летни забави

Обичното направете го интересно. Овошјето спакувајте го во хартија, украсете ги чашите, шишињата…

Идеи за летни забави

Предлози и идеи за напитоци и десерти:

Напитоци:
Десерти:

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Слободното време го минува со голема шолја кафе и со добра книга во рака или пишувајќи го она што ѝ лежи на душата. Не може да поднесе неправда и негува емпатија кон луѓето. Како перфекционист опседнат да даде сè од себе, сонува да направи промена во светот околу неа. Креативна и желна за нови предизвици, со многу нови соништа секој ден, иако понекогаш плашлива од промена. По малку романтична со голема љубов кон англиските книжевни класици.

Поврзани содржини

Остави коментар