Јагоди полнети со чизкејк

Дали сте подготвени за најдобриот десерт што постои? Јагоди полнети со чизкејкПотребно е:

 • 20 јагоди
 • 230 г крем сир
 • 120 г шеќер во прав
 • 1/2 лажиче екстракт од ванила
 • 6-7 бисквити
 • 1 чоколадо, растопено на пареа

Подготовка: Измијте ги јагодите ги и со ноже внимателно издлабете ги. Јагоди полнети со чизкејкЈагоди полнети со чизкејкЈагоди полнети со чизкејкЈагоди полнети со чизкејкВо сад изматете ги крем сирот, шеќерот во прав и екстрактот од ванила. Во готварски шприц ставете го филот и наполнете ги јагодите. Јагоди полнети со чизкејкИстолчете ги бисквитите и во трошките валкајте ги наполнетите јагоди од страната на филот. Јагоди полнети со чизкејкЈагоди полнети со чизкејкЈагоди полнети со чизкејкНа крај, декорирајте ги јагодите со растопеното чоколадо. Јагоди полнети со чизкејк

——————————————————————————————————————————————————————–

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот

Поврзани содржини

 1. Jyl Reply

  Sovrsheno!

 2. MAJK - The Chef ;) Reply

  Zakon ideja, samo losa prezentacija. Ova moze fenomenalno da se prezentira. Da gi naredis na kup vo cinija ne e dovolno. Inace Cheese cake so jagodi e cest desert, ama nikogas ne mi teknalo na Cheese cake VO jagodi :)) BRAVO

Остави коментар