Клупа „обесена“ на балони

Клупа што виси на балони… Радост за секое дете. Овој креативен дизајн е производ на основачот на дизајнерското студио h220430, Сатоши Итасака. Тој е јапонски дизајнер кој за оваа работа бил инспириран од францускиот филм Le Ballon Rouge.Клупа „обесена“ на балониВреме е да ви ја откриеме мистеријата. Клупата секако не ја држат црвени надувани балони. Тие се всушност прицврстени за таванот и на тој начин создаваат илузија како клупата да лебди во воздухот.Клупа „обесена“ на балониЗгора на сè, балоните се и лустери, па во темница, ова парче мебел изгледа волшебно.Клупа „обесена“ на балониОваа клупа одлично би се вклопила во вистинската летечка куќа како во филмот „Up“.
Клупа „обесена“ на балони


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар