Шејк од малини и диња

Шејк од малини и диња

Подгответе се за вкусно пролетно уживање

Шејк од малини и диња

Потребни состојки:
  • 60 г диња
  • 100 г малини
  • 50 г сладолед од јагоди
  • 2 супени лажици млеко
  • 1 супена  лажица шеќер
Начин на подготовка:

Ставете ги состојките во шејкер и силно машајте сè додека не добиете хомогена смеса. Слободно може да користите и блендер. Сервирајте во чаша, со топка сладолед и две цевки за пиење.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар