Магични огномети кои го осветлуваа небото на Америка за 4 јули

Веќе долго време огнометите се заштитен знак за денот на независноста во Америка. И не само што се прекрасни за гледање, тие исто така се и омилен настан за фотографирање кај поголемиот дел од населението и туристите. Еве еден мал дел од магичната колекција на неверојатни огномети кои во сите градови низ Америка на кратко ја претворија ноќта во ден:

Магични огномети кои го осветлуваа небото на Америка за 4 јули

Магичното Кралство, Орландо, Флорида

Магични огномети кои го осветлуваа небото на Америка за 4 јули

Њујорк, Њујорк

Магични огномети кои го осветлуваа небото на Америка за 4 јули

Сан Диего, Калифорнија

Магични огномети кои го осветлуваа небото на Америка за 4 јули

Њујорк, Њујорк

Магични огномети кои го осветлуваа небото на Америка за 4 јули

Сент Луис, Мизури

Магични огномети кои го осветлуваа небото на Америка за 4 јули

Палм Бич, Флорида

Магични огномети кои го осветлуваа небото на Америка за 4 јули

Сакраменто, Калифорнија

Магични огномети кои го осветлуваа небото на Америка за 4 јули

Остин Хејтс, Вашингтон

Магични огномети кои го осветлуваа небото на Америка за 4 јули

Мелбурн, Флорида

Магични огномети кои го осветлуваа небото на Америка за 4 јули

Блејн Харбор, Вашингтон

Магични огномети кои го осветлуваа небото на Америка за 4 јули

Сиетл, Вашингтон

Магични огномети кои го осветлуваа небото на Америка за 4 јули

Њујорк, Њујорк

Магични огномети кои го осветлуваа небото на Америка за 4 јули

Милфорд, Конетикет

Магични огномети кои го осветлуваа небото на Америка за 4 јули

Лос Анџелес, Калифорнија

Магични огномети кои го осветлуваа небото на Америка за 4 јули

Палм Коуст, Флорида

Магични огномети кои го осветлуваа небото на Америка за 4 јули

Спарта, Висконсин

Магични огномети кои го осветлуваа небото на Америка за 4 јули

Хјустон, Тексас

Магични огномети кои го осветлуваа небото на Америка за 4 јули

Њујорк, Њујорк

Магични огномети кои го осветлуваа небото на Америка за 4 јули

Вашингтон

Магични огномети кои го осветлуваа небото на Америка за 4 јули

Чикаго, ИлиноисБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

  1. Надица Reply

    Супер мого убаво

Остави коментар