Неодолив милкшејк од јагоди

Неодолив милкшејк од јагоди

Покрај тоа што јагодите се одлични за човековото здравје, овој неодолив милкшејк ќе ви донесе уживање и освежување во пеколните денови кои претстојат…Неодолив милкшејк од јагодиПотребни состојки:

  • 250 мл јогурт
  • 250 мл млеко
  • 500 г јагоди
  • 1 лимон

Начин на подготовка:

Во блендер или со миксер измешајте ги млекото и јогуртот. Измијте ги убаво јагодите и додадете ги во садот за матење. Измиксајте добро и смесата сипете ја во високи стаклени чаши. Во секоја од чашите исцедете по малку лимон. Декорирајте со чадорче и две цели јагоди на врвот. Можете, по избор, да додадете и малку чоколаден прелив.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар