Што би ви се случило доколку паднете во вулкан?

Што би ви се случило доколку паднете во вулкан?

Дали некогаш сте се запрашале што би ви се случило доколку паднете во вулкан? Еден млад човек направил тест, со тоа што фрлил вреќа со ѓубре, тешка 30 килограми, во која имало остатоци од храна. Вреќата ја фрлил од 80 метри височина, во вулканот Ерта Але во Етиопија.Што би ви се случило доколку паднете во вулкан?Вреќата симулира човечко тело, бидејќи остатоците од храна се од органско потекло. Проследете ја реакцијата на вулканот.
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар