Вселенски поглед врз земјата длабоко во ноќта

Низ фотографии направени од вселената, погледнете како изгледа кога се спушта ноќта на земјата и се палат светилките. Овие ремек дела се направени од Интернационалната Вселенска Станица (ISS)...
Датум: 05 апр 2012
, Автор:

На кафе во Прага

По долгите прошетки низ магичните улици на Прага, направете кафе пауза во едни од најпознатите кафе барови во Европа.
Датум: 28 мар 2012
, Автор:

Би ѕирнале ли од работ?

Разгледајте ја следната колекција на фотографии од рабови од кои што погледот е возбудлив и воодушевувачки и одберете од кој од нив вие најмногу би сакале да ѕирнете.

10 прекрасни барови на покрив

Во многу градови постои тренд да се градат барови, ресторани и базени онаму каде што прекрасниот поглед е загарантиран - на покрив на зграда. Погледнете ги 10-те најубави барови на кров во светот.

Шумска вила со прекрасен поглед кон езеро

Едноставната занесеност на амбиентот и фините простории со огромни прозорци придонесуваат за мирната и топла атмосфера на оваа прекрасна вила со балкон за набљудување.

Рајско уживање во „базенот на ѓаволот“

Ѓаволски добро пливање и рајски поглед, ви нуди бесконечниот природен базен на работ од Викториините водопади. Во периодот кога реката е со најнизок водостој, тој е мета на илјадници туристи.
Датум: 18 фев 2012
, Автор:

Поинаков поглед во секојдневието на Ирачаните

Даниел Брит е патописец и фотограф кој го пропатувал Блискиот Исток во последниве неколку години и ни нуди редок поглед во секојдневието на Ирачаните.
Датум: 07 фев 2012
, Автор:

Говорот на очите

Кога се разговара за сериозна работа или за некој бизнис проект, погледот не смее никако да ви падне под очите на соговорникот. Најдобро е да си замислите круг околу веѓите на соговорникот...

Удобно катче покрај прозорецот

Тука можете да го пиете вашето кафе, можете да ја читате омилената книга, да уживате во погледот или да сонувате со отворени очи.
Датум: 25 јан 2012

Краток водич за моќен контакт со очи

„Најважните работи во првите секунди кога се сретнуваме со друга личност се: цврстото ракување, насмевката, добриот контакт со очите и вниманието што ѝ го обрнуваме.“ – Пет Шауман
Датум: 03 дек 2011
, Автор:

Значењето на бакнежот

Бакнежот на различни делови од лицето или телото може да има различно значење. Еве ги 8-те најчести бакнежи и потези во љубовните ситуации и нивните толкувања...
Датум: 27 ное 2011
, Автор:

Стаклен под на височина од 1.430 метри

Мостот е долг 60 метри, а посетителите кои сакаат да го поминат мораат да облечат навлаки над своите обувки, најверојатно за да не го извалкаат, бидејќи неговото чистење може да биде долг макотрпен процес.