Најромантичните ресторани во светот

Замислете се себеси како уживате во некој од овие ресторани, со магично опкружување, прекрасна природа, далеку од каков било стрес, а спроти вас саканата личност. Повеќе и не е потребно, зарем не? Ова се само мал дел од најромантичните ресторани во светот, од кои голем дел се во склоп на познати летни одморалишта.

Најромантичните ресторани во светот

„KU DE TA“, Сингапур

Најромантичните ресторани во светот

„Taj Exotica“, Малдиви

Најромантичните ресторани во светот

„Domes of Elounda“, Грција

Најромантичните ресторани во светот

„Las Ventanas al Paraiso“, Мексико

Најромантичните ресторани во светот

„Little Palm Island“, Флорида

Најромантичните ресторани во светот

„Banyan Tree Bintan“, Сингапур

Најромантичните ресторани во светот

„Viceroy Bali“, Бали

Најромантичните ресторани во светот

„Grace Bay Club“, Туркс и Кајкос

Најромантичните ресторани во светот

„Sand Castle Dining“, Малдиви

Најромантичните ресторани во светот

„Velassaru Maldives“, Малдиви

Најромантичните ресторани во светот

„The River Café“, Бруклин, Њујорк

Најромантичните ресторани во светот

„Maroma Resort“, Мексико

Најромантичните ресторани во светот

„Six Senses Sanctuary“, Тајланд

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар