Астрологијата и обликот на вашите очи

Дали вашиот знак во хороскоп може да го одреди обликот на вашите очи? Познавачите од оваа област велат дека може.
Датум: 06 ное 2011
, Автор:

Прекрасен бесконечен базен на две нивоа

Гостите можат да пливаат до краевите на базенот, од каде што им се укажува прилика да уживаат во погледот кон прекрасната дождовна шума...

И после сè

И после сè, ние сме само силуета, фигура од кал осудена да живее на два света, живееме чекорејќи на сите страни, горди на себе, прикривајќи ги своите мани.
Датум: 01 ное 2011
, Автор:

Божествен апартман во Аризона

Овој неверојатен апартман се наоѓа во Феникс, Аризона. Тој е распослан на површина од 215 метри квадратни, а во него има две спални соби и три купатила...

Што открива движењето на очите?

Во реалноста, техниката на „читање“ на погледот е корисна, применлива и понекогаш точен показател за вистината. Следува еден шаблон кој покажува какво значење има секој конкретен поглед.
Датум: 06 јул 2011
, Автор:

Зошто го сакаме летото?

Мирисот на жештината, блесокот на сонцето, одблесокот на сончевите зраци во водата, раззеленетите паркови, расцветаните градини, секси здолништа, апостолки што шлапкаат по асфалтите и дигаат прав по песочните плажи...
Датум: 30 јун 2011
, Автор:

Балерината

Во бел фустан, кој и ја оцртуваше контурата, грациозно танцуваше на „Лебедово Езеро“. Газеше по темниот под, како чиниш, по облаци. Сè се затемни. Само едно мало светло остана да ја придружува на сцената.
Датум: 16 јун 2011
, Автор:

Поврзете се со партнерот без да имате секс

Постојат пет лесни начини да се поврзете со партнерот, да му покажете нежност, страст, љубов и почитување, а тоа да не биде преку сексот.

4 совети за да си го подобрите и изострите видот

Овие четири совети ќе ви помогнат да го изострите видот за да можете да ù погледнете кристално чисто на иднината во очи...

Најромантичните летни дестинации во светот

Доколку вашата замисла е ова лето да го поминете со партнерот шетајќи по рајските песочни плажи за време на зајдисонцето, гушкајќи се на кралските лежалки со меки перничиња, пиејќи винце на балконот со неверојатен поглед...

Поглед во иднината (FlashForward)

Дали доколку дознаете дел од вашата иднина, ќе продолжите да живеете нормално или ќе промените нешто?

Неверојатна вила во Мексико

Историјата на оваа неверојатна вила започнала од 1968 кога еден млад Италијанец ги здогледал заливите и лагуните од авион. Денес, таа е најневеројатната вила во Коста Карејес, Мексико.
Датум: 02 дек 2010
, Автор: