поглед | Кафе пауза

Природен феномен: Најдоброто место во светот за набљудување виножита

Виножитото е спектакуларен природен феномен, а едно од местата во светот каде што има многу голема веројатност да го видите е Хаваи.

Нов изум: Корејски гаџет за оние на кои навистина им недостасува патувањето

Што би дале сега за еден поглед од прозорецот на авион? Ќе биде помалку од 1600 денари, но не билет, туку корејска ЛЕД светилка која ви дава поглед над облаците.

„Прошетајте“ низ овој прекрасен стан со поглед кој го одзема здивот

Ова гламурозно место за живеење се наоѓа во Лос Анџелес и навистина изгледа како дом на некоја холивудска ѕвезда.

Хотел со поглед кон италијанското село Позитано каде што ќе сакате да го пиете првото утринско кафе

Неговата импресивна архитектура го прави една од омилените дестинации во светот, но и локација која е апсолутен синоним за еден полуксузен туризам.

Ова се најдобрите фотографии од кучиња пријавени на предизвикот за најубави очи

Нашите најдобри крзнени пријатели доаѓаат во сите форми и големини, но кога станува збор за погледот што може да ве стопи, кучињата некако успеваат да го сторат тоа многу професионално.

Релаксирање и одмор за душата: Со овој поглед би сакале да се будиме секој ден

Во Италија, на падините на Јужен Тирол се наоѓа малиот елегантен хотел Мирамонти што нуди прекрасен поглед!

20 дневни соби со прекрасен поглед

Во галеријата можете да видите 20 дневни соби со прекрасен поглед во кои би сакале да пиеме кафе цел ден.

15 тераси со прекрасен поглед кон морето

На морето му се радуваме во текот на летото, но подобро би било ако го имаме до нас секојдневно, нели?

Не можете долго да го гледате соговорникот во очи? Ако мислевте дека станува збор за срамежливост, се лажете

Науката вели дека причината може да биде и поради тоа што мозокот не може да врши две задачи истовремено - да контролира што зборувате и да се сконцентрира на соговорникот.

Зошто зафатените мажи гледаат по други жени?

Ретки се оние жени на кои ќе им биде сеедно кога ќе забележат дека погледот на нивниот партнер се вперува во друга жена. Тоа може да им ја заниша самодовербата.
Датум: 27 мај 2019
, Автор:

7 книги кои ќе го променат вашиот поглед кон светот

Книгите имаат некоја магија која нè заробува, со која филмовите едноставно не може ни да се споредат.

Освојувајте со поглед: Едноставни мејкап трикови за девојките со крупни очи

Неколку совети кои ќе ги направат вашите очи покрупни, а вашиот поглед женствен, отворен и предизвикувачки