13 начини на кои ве гледа само онаа личност која е заљубена во вас

Доколку се фокусирате на она што вашите очи и очите на вашиот партнер го говорат ќе можете да забележите огромна љубов искажана преку благодарност, фасцинација и безбедност.

Модерна вила во Шпанија со преубав поглед над Медитеранот

Оваа прекрасна вила е сместена на медитеранскиот брег на Шпанија, некаде помеѓу Ел Портишол и Кала Бланка, на едно мало ритче кое надвиснува над тиркизното море.

Поучна приказна: Поглед низ нечист прозорец

Што се случува доколку ги гледаме нештата низ „нечист прозорец“?

Жените одговараат: Кој е моментот кога сфативте дека сте вљубени?

Космополитен направи кратка анкета во која девојките и жените кажуваат во кој момент сфатиле дека се заљубени. Ова се 30-те најдобри одговори.
Датум: 18 јан 2015
, Автор:

Мала куќичка со извонреден поглед

Оваа традиционална куќа со модерен луксузен ентериер е сместена на врвот на карпа со поглед на морето и околниот брег и го има еден поубавите погледи кои ќе ги видите во вашиот живот.
Датум: 12 јан 2015

Неочекувани работи кои мажите ги обожаваат кај жените

Додека жените се трудат да се намирисаат со најдобриот парфем и да ги отстранат сите несакани влакна, мажите на нив го забележуваат следното.
Датум: 08 јан 2015
, Автор:

Како да знаете кога некому навистина многу му се допаѓате?

Не занемарувајте ги сите знаци околу вас, доколку забележите нешто од следниве нешта, бидете сигурни дека таа личност негува посебни чувства за вас.
Датум: 10 окт 2014
, Автор:

Запознајте ја Гарфи, најлутата мачка во светот

Ако Grumpy Cat е намуртена мачка, персиската мачка Гарфи е дефинитивно многу лута, што би помислиле дека сака да ве убие. Замислете да се разбудите во 2 часот по полноќ и да наидете на тој студен поглед вперен точно во вас. Морничаво нели?
Датум: 06 окт 2014
, Автор:

Фотографии кои докажуваат дека очите се навистина прозорец на душата

Фотографии кои ќе ве допрат и очи кои никогаш нема да ги заборавите...

Интимни портрети кои ќе ве допрат до душата

Разоткриен поглед кој не само што покажува длабоки емоции, туку изгледа и како да ги допира гледачите директно во душата.

Што момците навистина забележуваат кога првпат имате секс?

Според едно ново британско истражување, жените во просек се подготвуваат 6 часа за вечерта кога првпат планираат да имаат секс со новото момче.
Датум: 11 јун 2014
, Автор:

7 работи поради кои уште повеќе се вљубуваме во нашите партнери

Ова се дел од најубавите нешта кои треба да ги цените кај вашите љубовни партнери.
Датум: 15 мај 2014
, Автор: