поглед | Кафе пауза - Part 3

Како да знаете кога некому навистина многу му се допаѓате?

Не занемарувајте ги сите знаци околу вас, доколку забележите нешто од следниве нешта, бидете сигурни дека таа личност негува посебни чувства за вас.
Датум: 10 окт 2014
, Автор:

Запознајте ја Гарфи, најлутата мачка во светот

Ако Grumpy Cat е намуртена мачка, персиската мачка Гарфи е дефинитивно многу лута, што би помислиле дека сака да ве убие. Замислете да се разбудите во 2 часот по полноќ и да наидете на тој студен поглед вперен точно во вас. Морничаво нели?
Датум: 06 окт 2014
, Автор:

Фотографии кои докажуваат дека очите се навистина прозорец на душата

Фотографии кои ќе ве допрат и очи кои никогаш нема да ги заборавите...

Интимни портрети кои ќе ве допрат до душата

Разоткриен поглед кој не само што покажува длабоки емоции, туку изгледа и како да ги допира гледачите директно во душата.

Што момците навистина забележуваат кога првпат имате секс?

Според едно ново британско истражување, жените во просек се подготвуваат 6 часа за вечерта кога првпат планираат да имаат секс со новото момче.
Датум: 11 јун 2014
, Автор:

7 работи поради кои уште повеќе се вљубуваме во нашите партнери

Ова се дел од најубавите нешта кои треба да ги цените кај вашите љубовни партнери.
Датум: 15 мај 2014
, Автор:

Поглед кон расцветано црешово дрво кој испраќа важна порака

Ова е едно од напуштените училишта во Јапонија, но прозорецот во една од училниците нуди прекрасна глетка, која испраќа многу важна порака.
Датум: 02 мај 2014
, Автор:

Што издава вашето лице според хороскопскиот знак?

Бикот има поглед кој може да ве избезуми, а Ракот освојува таинствено. Еве што откриваат лицата на хороскопските знаци.
Датум: 17 апр 2014
, Автор:

5 тајни моќи на контактот со очи

Дали сте знаеле дека погледот очи-во-очи предизвикува сексуална возбуда?

13 начини со кои ви покажува дека сте вистинската

Ова се дел од начините со кои мажите покажуваат дека ја нашле вистинската за себе.
Датум: 07 апр 2014
, Автор:

Контакт со очи: Совладување на вештината за гледање на луѓето во очи

Доколку, поради лични или професионални потреби сте имале можност да го изучувате говорот на телото, сигурно ви е позната важноста и значењето на контактот со очи.
Датум: 19 мар 2014
, Автор:

27 причини зошто секогаш треба да барате седиште до прозор во авион

Почнувајќи од изгрејсонца и зајдисонца, па се до градовите и најразличните видови на облаци, постои убавина до онаму до каде што вашите очи можат да гледаат.