Погледот од врвот на новиот Светски трговски центар во Њујорк

Кога беше поставуван последниот сегмент, односно врвот на новиот 541 метарски Светски трговски центар во Њујорк, направена е и оваа снимка...

Поглед низ прозорец вреден 18 милиони долари

Некогашната исконска кула со часовник во Бруклин според која старите жители на Њујорк си ги местеле рачните часовници, денес е претворена во ултрамодерно поткровје вредно 18 милиони американски долари.

Хотели со незаборавни погледи

Што би дале само да се разбудите на некое вакво место?

Одмор помеѓу рипките

Одморалиштето „World Sentosa“ кое се наоѓа покрај брегот на Сингапур, пред кусо време ги презентираше своите 11 нови апартмани, за љубителите на луксузот и новите несекојдневни искуства.

Чудни причини поради кои се заљубуваме

Многу работи можат да бидат причинина за да се заљубиме или за некој да нè привлече. Ова се најчудните, но и чести причини поради кои се заљубуваме...
Датум: 19 мар 2013
, Автор:

Прекрасните колоритни полиња со лалиња во Холандија

Фантастични фотографии од расцветаните полиња со лалиња, над градот Ана Павловна...

Африка низ прекрасни портрети на локалните жители

Душа, тело и фотографија - совршена комбинација!

Адреналински поглед низ авионскиот прозорец

Ако сте од оние кои се плашат да погледнат надолу од голема височина, па заради тоа ги избегнувате седиштата покрај прозорците на авионот, разгледајте ја оваа галерија и од безбедно место видете што сте пропуштиле.

Уште еден рај на Малдивите

Не е никаква новост дека на Малдивите постојат рајски одморалишта, но сепак ние чувствуваме должност да ви ги претставиме сите релаксирачки места кои ги нудат островите, дури и кога кај нас е есен.

Хотелски тераси со неверојатен поглед

Дали би сакале да се одмарате на тераса во некој луксузен хотел додека пред вас се простира неверојатна глетка? Ако е ова ваша омилена активност, тогаш следниве хотелски тераси се совршени за тоа.
Датум: 09 ное 2012

Бањи со отворен поглед кон природата

Катче за одлична релаксација...

Еден лош ден не треба да го смени вашиот поглед на животот

Тоа што се случило - се случило, но и поминало. Пред вас има уште милиони други можности кои ќе се најдат на вашиот пат...