Погледот од врвот на новиот Светски трговски центар во Њујорк

Кога беше поставуван последниот сегмент, односно врвот на новиот 541 метарски Светски трговски центар во Њујорк, направена е и оваа снимка од страна на веб-сајтот „Curbed NY“ на која се гледа како камерата пополека се издигнува и го овозможува овој фасцинантен поглед кон Менхетен. Импресивно!Погледот од врвот на новиот Светски Трговски Центар во Њујорк



Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар