Запознајте ја Гарфи, најлутата мачка во светот

Ако Grumpy Cat е намуртена мачка, персиската мачка Гарфи е дефинитивно многу лута, што би помислиле дека сака да ве убие. Замислете да се разбудите во 2 часот по полноќ и да наидете на тој студен поглед вперен точно во вас. Морничаво нели?

7-zapoznajte-ja-garfi-najlutata-machka-vo-svetot-kafepauza.mk6-zapoznajte-ja-garfi-najlutata-machka-vo-svetot-kafepauza.mk

Но, без разлика што изгледа како злосторник, Гарфи е всушност една од најслатките мачки. Само погледнете како ги учествувал во сите активности кои неговата сопственичка ги имала испланирано за него. Тој е одличен фотомодел и неверојатно е колку наликува на Гарфилд. Гарфи живее во Турција заедно со неговата сопственичка Хулиа Оскок, опкружен со големо семејство и многу други мачки. Сигурно е задоволство да се биде околу Гарфи, толку бушаво маче со толку страшен поглед не би можело да не ве развесели.
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар