Релаксирање и одмор за душата: Со овој поглед би сакале да се будиме секој ден

Во Италија, на падините на Јужен Тирол се наоѓа малиот елегантен хотел Мирамонти. Веднаш над италијанскиот град Мерано, во провинцијата Трентино-Алто Адиге, брачната двојка Кармен Крузелбургер и Клаус Албер ја најдоа совршената локација за започнување на малиот бизнис за кој отсекогаш сонувале. Бизнисот им оди одлично со оглед на тоа што веќе се појавија во доста важни медиумски изданија посветени на патувања.

На 1.230 метри надморска височина, има фантастичен поглед кон долините и планините, а го има и најопуштениот базен. И тоа не е единствениот адут на ова место. Пространите соби, дискретната и срдечна услуга и прекрасно убавата природа што го опкружува хотелот Мирамонти, се солидна покана за посета на ова место.

Релаксирање и одмор за душата: Со овој поглед би сакале да се будиме секој ден

Релаксирање и одмор за душата: Со овој поглед би сакале да се будиме секој ден

Релаксирање и одмор за душата: Со овој поглед би сакале да се будиме секој ден

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de MIRAMONTI Boutique Hotel (@miramontiboutiquehotel) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de MIRAMONTI Boutique Hotel (@miramontiboutiquehotel) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de MIRAMONTI Boutique Hotel (@miramontiboutiquehotel) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de MIRAMONTI Boutique Hotel (@miramontiboutiquehotel) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de MIRAMONTI Boutique Hotel (@miramontiboutiquehotel) el

Прочитајте и за најчудните куќи во светот што можете да ги изнајмите, но не се евтини.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, книгите на Стивен Кинг, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар