Њујорк од птичји поглед

Фотографот Навид Барати е роден и растел во руралниот дел од Охајо. Неговата артистичка пасија го натерала од инженер да постане фотограф. Тој станал опседнат со фотографирање поради негова дарба преку фотографиите да раскаже приказна.Њујорк од птичји погледНеговите дела досега биле објавувани на „National Geographic“, како и во реномираните изданија „San Francisco Chronicle“, „Men’s Journal“, „CBS New York“, „WNYC“, „The Huffington Post“, „San Francisco Magazine“ и во многу други.Њујорк од птичји погледЊујорк од птичји погледЊујорк од птичји погледЊујорк од птичји погледЊујорк од птичји погледЊујорк од птичји погледЊујорк од птичји поглед


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар