Би ѕирнале ли од работ?

Би ѕирнале ли од работ?

Дали сте од оние кои избегнуваат да погледнат надолу кон бездната затоа што им се тресат нозете поради стравот од висината или едвај чекате да дојдете во таква ситуација затоа што уживате во напливот од адреналин? Ако припаѓате на оние вторите, а погледот од терасата на десеттиот кат не ви е доволен, разгледајте ја следната колекција на фотографии од рабови од кои што погледот е возбудлив и воодушевувачки и одберете од кој од нив вие најмногу би сакале да ѕирнете.

Би ѕирнале ли од работ?

Прајкстолен, Норвешка

Би ѕирнале ли од работ?

Карпите на островот Гоцо, Малта

Би ѕирнале ли од работ?

Тролтунга, Норвешка

Би ѕирнале ли од работ?

Ајгер, Швајцарија

Би ѕирнале ли од работ?

Гордон Беј, Јужна Африка

Би ѕирнале ли од работ?

Халф Дом, Јосемити, САД

Би ѕирнале ли од работ?

Мостот Перин, САД

Би ѕирнале ли од работ?

Белите Планини, САД

Би ѕирнале ли од работ?

Мохер, Ирска

Би ѕирнале ли од работ?

Фјордот Кјераг, Норвешка

Би ѕирнале ли од работ?

Мон Маржерија, Француските Алпи

Би ѕирнале ли од работ?

Националниот Парк Зајон, САД

Би ѕирнале ли од работ?

Врвот Пајкс, Колорадо, САД

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

  1. srcii Reply

    jas da 😀

  2. Радо Reply

    Петре, не гледй надоле, а само нагоре. Идва ти од ръки!

Остави коментар