Најлуксузниот стан во Велика Британија

Овој луксузен стан претставува еден од најлуксузните домови во Велика Британија, а неговата цена изнесува 65 милиони фунти.Најлуксузниот стан во Велика БританијаСтанот се наоѓа на осмиот кат на една зграда во центарот на Лондон, а со својот ентериер и погледот кон Хајдпарк и Најтсбриџ ги маѓепсува сите. Сепак, него можат да си го дозволат само оние со подлабок џеб. Станот е уреден модерно, но и доволно класично за да делува софистицирано и луксузно.Најлуксузниот стан во Велика БританијаНајлуксузниот стан во Велика БританијаРаскошниот стан нуди дури 5 спални соби и 6 купатила. Распослан е на површина од 800 метри квадратни, а тематски е поделен на два дела кои се поврзани со ходник долг 65 метри. На овој начин едниот дел со спалните соби има поглед кон центарот на градот, додека дневната соба овозможува рајска глетка кон паркот.Најлуксузниот стан во Велика БританијаНајлуксузниот стан во Велика БританијаНајлуксузниот стан во Велика БританијаНајлуксузниот стан во Велика БританијаНајлуксузниот стан во Велика БританијаНајлуксузниот стан во Велика БританијаНајлуксузниот стан во Велика БританијаНајлуксузниот стан во Велика Британија


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар