04 октомври 2015 | Кафе пауза

Фотографии од мачки сликани во вистинскиот момент кои слатко ќе ве насмеат

Овие фотографии се доказ дека мачките треба да бидат следени 24 часа 7 дена во неделата.

Време е за освежување на врската: Овните сакаат авантура, Рибите романтика

Секој хороскопски знак сака одредени нешта во љубовта, па добро е да знаете како да го освоите...

Погледнете што кажува мирисот на вашата урина за вашето здравје!

Постојат многу супстанции кои влијаат на тоа каква миризба ќе има вашата урина и по нив можете да препознаете дали сѐ е во ред.

11 одлични начини да го отстраните мирисот од загорената храна во вашиот дом

Вечерата само што не е готова, а вас ви заѕвони телефонот. После подолгиот разговор со пријателката се сетивте на вечерата...

6 навики кои мислиме дека се штетни за врската, а всушност се здрави

Некогаш, најмногу може да ни помогне тоа за кое сме мислеле дека ќе го направи токму спротивното...