Девица и девица – љубовна комбинација

Спојувањето на две неверојатно практични и вредни души какви што се тие, создава една прекрасна љубовна врска, на која двајцата партнери се многу посветени и приврзани еден со друг...

Сексот навистина продава, тврдат научниците

Во маркетингот веќе подолго време важи она правило дека сексот успешно го продава производот. Но сега, научниците тврдат дека откриле зошто точно сексот успева да влијае врз луѓето.

Шик модни комбинации кои се носат со патики

Трикот за носење патики на модерен начин, е тие да се искомбинираат со вообичаени парчиња облека.

Најмалиот фотоапарат во светот голем колку џамлија

Минијатурната камера со површина од 2,54 см², може да направи фотографии од 2 мегапиксели и може дури и да снима видео.

Кога суперхероите биле фетуси…

Францускиот артист Alexandre Nicolas, очигледно имал навистина бујна фантазија и уникатна замисла, кога решил да ги создаде овие малку морничави, но сепак преслатки неродени суперхеројчиња.