7 најчести грешки заради кои вашите омилени колачи не успеваат

Често се случува да го следите рецептот во целост, од чекор до чекор, а после печењето резултатот да биде целосна катастрофа. Еве каде грешите!

Зимски моден тренд во кој ќе се заљубите на прво облекување

Тренд што ја разбива зимската монотонија и ви дава голем простор за експериментирање.

8 важни животни лекции кои ги учиме од негативците во нашиот живот

Негативните луѓе шират и привлекуваат лоши емоции, па затоа луѓето учат повеќе да ја ценат позитивноста и најмалиот израз на добрина кој ги опкружува.

Запознајте го 7-годишното девојче со уникатен модел стил кое ги „запали“ социјалните мрежи!

Ова модно освестено девојче има најоригинален стил на облекување во светот.

Како од 1 килограм портокали да направите 10 литри сок?

Сокот од портокал е еден од најпопуларните пијалаци во целиот свет, а еве како можете да го направите сами.

Изберете го омилениот новогодишен лампион и дознајте една ваша скриена особина

Сите ние внимателно ги избираме украсите, а додека некои се одлучуваат за разнобојна, богато украсена елка, други се одлучуваат за минимализам и едноставност. Во која група спаѓате?

10 научни откритија од 2017 кои делуваат како да се извлечени од научната фантастика

Бидејќи научните откритија почнаа сè повеќе да звучат како научна фантастика, замислете што сè би било откриено во 2018. До тогаш, да погледнеме кои се најневеројатните откритија од оваа година.
Датум: 18 Dec 2017

Тајната зад 8 познати магионичарски трикови

Во продолжение погледнете некои од најпознатите трикови, како и тајната која се крие зад нив.
Датум: 18 Dec 2017

Психолошки трикови кои ќе ви помогнат полесно да ги прочитате луѓето

Погледнете некои од сигналите кои луѓето несвесно ги испраќаат и научете како да читате мисли.
Датум: 18 Dec 2017

Приказна за кучето што го уби вербата во човечката љубов

Отровот не беше тоа што го уби Марфи. Него го уби вербата во човечката добрина и несебичност.

Новиот омилен зимски пијалак е совршена комбинација од Нутела и вотка

Ова е коктел од кој во текот на оваа зима нема да се одвоите.

Астрологијата ги открива сите оние нешта што мажите ги мразат

Дали знаевте дека хороскопскиот знак може да ви каже што мрази вашиот партнер?
Датум: 18 Dec 2017