10 настани и изуми што целосно го променија светот

Овие изуми и настани се случиле во изминативе 120 години и го направиле светот местото што ни е познато денес.

9 идеи за љубовен состанок со саканиот кога времето е студено

Во овој период не можете да правите ништо на отворено со саканиот. Па затоа, погледнете ги овие предлози за состанок кои се одлични кога надвор е навистина студено.

Необични веб-сајтови кои ќе ви се најдат кога ви е здодевно

Можеби повеќе не ви се допаѓаат старите веб-сајтови, а не ве интересираат ни новостите на социјалните мрежи...

14 археолошки откритија кои ги збунуваат и модерните научници

Често се случува археолозите да откријат нешто што не припаѓа во тој период. Многу од овие откритија ги збунуваат и модерните научници

6-те хороскопски знаци кои не можат да бидат припитомени!

Без разлика кое е вашето мислење за ова, понекогаш немате избор за тоа дали можете да се смирите. Дури и според астрологијата, овие знаци е речиси невозможно да се смират.

11 генетски аномалии кои изгледаат прекрасно

Гените и начинот на кои не функционираат правилно прават некои луѓе да изгледаат навистина уникатно. Погледнете 11 генетски мутации кои се навистина неверојатни.

4 едноставни, но контроверзни начини да станете подобра личност

Сo малку труд, секој може да ги искористи овие едноставни стратегии и да стане подобра личност без разлика на ситуацијата во која што се наоѓа.

8 симптоми на скриена депресија кои може да се појават кај секого

Само лекар може да ви ја даде точната дијагноза за депресија, но некои од следниве симптоми можете да ги забележите и самите.

Кои градови биле најфотографирани на Инстаграм за 2017 година?

Од Инстаграм собрале податоци за тоа кои градови се најпознати на нивната социјална мрежа, и ја добиле следнава листа.

Како би изгледале состанувањето и врските во иднината?

Бидејќи напредокот на технологијата има влијание во секој аспект од нашите животи, погледнете како би изгледале врските и состанувањата во иднина.

Најлудата новогодишна забава: Лет околу светот за 24 часа

Оние кои сакаат да ја дочекаат новата година како вистински авантуристи имаат одлична можност. Овој новогодишен лет ви овозможува да ја преживеете празничната магија со 24-часовен лет.

Според астрологијата, најлошиот ден од годината е сè уште пред нас

Ако веќе ви е преку глава од 2017, имаме лоши вести за вас. Според астролозите, најлошиот ден од оваа година е сè уште пред нас.