28 јануари 2015 | Кафе пауза

Традиционален лек на Амишите: Спречува рак, чир, ги намалува холестеролот и крвниот притисок

Овој лек е делотворен во превенција и лекување на астма, импотенција, рак, артиритис, чиреви, настинки и инфекции.
Датум: 28 јан 2015
, Автор:

10 романтични гестови со кои ќе му покажете колку го сакате

Очекуваме од мажите да прават романтични гестови, но се плашиме да ја возвратиме услугата. Еве интересни начини како да го усреќите, а сепак да не го посрамотите.

Астрологијата открива каков е првиот впечаток што им го оставате на мажите

Каков е првиот впечаток кој вашиот знак го остава кај мажите? А што може да биде најлошото кое следува потоа?

8 карактеристики на културните луѓе според Чехов

За еден човек да биде културен не е доволно да чита, да слуша ваква или онаква музика, да оди во театар и на изложби или да доаѓа од „добра фамилија“.

Тестирајте ја вашата интелигенција со помош на овој креативен и забавен тест

Доколку решите 17 од 19 прашања, тогаш вие сте високо на листата на интелигентни луѓе.

Разгалени мачки кои го живеат животот од нашите соништа

Тие го живеат животот кој сите ние го посакуваме!

Направи сам: Спреј против непријатниот мирис во ВЦ школката

Изработката на овој спреј е брза, едноставна и евтина, а дава и одлични резултати.

12 работи за тестисите кои секој маж треба да ги знае

Доколку имавте некои дилеми за најосновните работи поврзани со тестисите, понатамошниот текст ги содржи објаснувањата.

Дали прегратките имаат моќ да го спречат стареењето?

Никој не старее на истиот начин. Сите ние сме свесни за овој факт, а науката полека почнува и да објаснува зошто тоа се случува.

Мисли кои секој би сакал да му ги каже на својот бивш партнер

„Грижи се за себе затоа што јас веќе не можам да се грижам за тебе.“

Табела: Колку калории на час трошите со различни активности?

Иако бројот на калории кои ги согорувате со вежбањето зависи од вашата тежина, метаболизмот и други фактори, постојат просечни пресметки врз основа на кои можете да се ориентирате при планирањето на вашите активности.
Датум: 28 јан 2015
, Автор:

5 причини поради кои треба да ставите себеси на прво место

Ваше тело, ваше здравје, ваш живот, па ако вие не се ставите себеси на прво место, никој друг нема да го направи тоа за вас.
12