Направи сам: спреј против непријатниот мирис во ВЦ школката

Направи сам: Спреј против непријатниот мирис во ВЦ школката

Изработката на овој спреј е брза, едноставна и евтина, а дава и одлични резултати.

Направи сам: спреј против непријатниот мирис во ВЦ школката

Потребни состојки:
  • 50 мл медицински алкохол
  • 300 мл вода
  • 40 капки етерично масло
Начин на изработка:

Ставете ги алкохолот и маслото во шишенце со пумпа и протресете. Потоа додајте ја и водата. Попрскајте од ова средство на излегување од тоалетот. Секогаш протресувајте го шишето пред употреба.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар