Традиционален лек на Амишите: Спречува рак, чир, ги намалува холестеролот и крвниот притисок

Традиционален лек на Амишите: Спречува рак, чир, ги намалува холестеролот и крвниот притисок

Заради единствената комбинација на лековитите состојки, традиционалниот рецепт на Амишите го јакне имунолошкиот систем, ги намалува холестеролот и крвниот притисок, делува антивирусно и антивоспалително. Овој лек е делотворен во превенција и лекување на астма, импотенција, рак, артиритис, чиреви, настинки и инфекции. Се препорачува да се конзумира наутро, на празен стомак, а првите позитивни резултати доаѓаат за 2 недели.


Традиционален лек на Амишите: Спречува рак, чир, ги намалува холестеролот и крвниот притисок

Потребни состојки за 1 доза:
  • 1 лажичка јаболков оцет
  • 1 лажичка сок од лимон
  • 1 рендано чешне лук
  • 1 лажичка рендан свеж ѓумбир
  • 1 лажичка мед (или алтернативен засладувач за дијабетичарите)

Сите состојки помешајте ги и така подготвениот лек чувајте го во фрижидер. Рокот на употреба е 5 дена.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар