Навики кои секоја девојка ги има, но никогаш нема да признае

14 навики кои ја потврдуваат добро познатата изрека „И жените прдат и мажите плачат“. Во продолжение нешта кои припадничките на понежниот пол често ги прават, а мажите би требало да не ги забележуваат.

1. Имате еден куп градници, но го носите само оној во кој вашите гради изгледаат најдобро

1-naviki-koi-sekoja-zhena-gi-pravi-no-nikogash-nema-da-priznae-kafepauza.mk

2. Се будите со шминката од вчера на вас, па врз неа додавате нов слој и подготвени сте за излегување

2-naviki-koi-sekoja-zhena-gi-pravi-no-nikogash-nema-da-priznae-kafepauza.mk

3. Кога носите блуза со долги ракави не се бричите под пазувите

3-naviki-koi-sekoja-zhena-gi-pravi-no-nikogash-nema-da-priznae-kafepauza.mk

4. Често го кажувате спротивното од она што го мислите

4-naviki-koi-sekoja-zhena-gi-pravi-no-nikogash-nema-da-priznae-kafepauza.mk

5. Кога ќе запознаете ново момче веднаш проверувате дали вашето име ќе звучи добро со неговото презиме

5-naviki-koi-sekoja-zhena-gi-pravi-no-nikogash-nema-da-priznae-kafepauza.mk

6. Први април е само уште еден повод да се облечете оросписки

6-naviki-koi-sekoja-zhena-gi-pravi-no-nikogash-nema-da-priznae-kafepauza.mk

7. Не секогаш знаете да примите комплимент

7-naviki-koi-sekoja-zhena-gi-pravi-no-nikogash-nema-da-priznae-kafepauza.mk

8. Одите на шопинг за да се чувствувате подобро, но на крајот се чувствувате уште полошо зашто ништо од тоа не ви требало

8-naviki-koi-sekoja-zhena-gi-pravi-no-nikogash-nema-da-priznae-kafepauza.mk

9. Косата ви е малку мрсна? Лекот е репче.

9-naviki-koi-sekoja-zhena-gi-pravi-no-nikogash-nema-da-priznae-kafepauza.mk

10. Моментот кога ќе го соблечете градникот – СЛОБОДА!

10-naviki-koi-sekoja-zhena-gi-pravi-no-nikogash-nema-da-priznae-kafepauza.mk

11. Се преправате за многу работи. Дека земате Оскар! Водите славно ток-шоу!

11-naviki-koi-sekoja-zhena-gi-pravi-no-nikogash-nema-da-priznae-kafepauza.mk

12. Го имавте цел ден за да се подготвите, но вие едноставно сѐ правите во 5 до 12 и затоа секогаш доцните

12-naviki-koi-sekoja-zhena-gi-pravi-no-nikogash-nema-da-priznae-kafepauza.mk

13. Плачете на романтични запросувања кои ги гледате на интернет и тивко се надевате дека тоа ќе ви се случи и вам еден ден

13-naviki-koi-sekoja-zhena-gi-pravi-no-nikogash-nema-da-priznae-kafepauza.mk

14. Одречете ја вистината за целава листа, но знаеме дека тивко во себе се сложивте со сè

14-naviki-koi-sekoja-zhena-gi-pravi-no-nikogash-nema-da-priznae-kafepauza.mk

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент на катедрата за Општа и компаративна книжевност. Голем гурман, обожувач на уметноста и кафехоличар. Секогаш се интересира за нови погледи на светот и затоа има немирен дух. Задолжително наоѓа слободно време кое го поминува со нејзиното домашно милениче и да се напие макар една шолја кафе со пријателките.

Поврзани содржини

  1. mhm Reply

    za mene site se tocni osven 5 i 13 😀

  2. Anonymous Reply

    Mozebi samo shopingot i glumenje oskar, drugo nisto o. Ne gi mrzi site da se izmijat pred spienje da odstranat sminka i da izbricat miski . I nema so da se lazeme 😉

Остави коментар