Неверојатни фотографии направени со дрон што ги откриваат сокриените дезени во нашиот свет

Овие фотографии нудат навистина уметнички поглед кон пејзажите на Австралија.

Како да го вметнете ултрапопуларниот ацтеки стил во вашиот изглед?

Ацтеки стилот е вртоглаво популарен оваа сезона, па не заборавајте во вашиот плакар да вметнете макар едно парче со ваков дезен.
Датум: 16 мај 2014
, Автор:

Игра со шари: 6 совети за комбинирање различни дезени

Кога го користиме принтот, ние практично зборуваме преку нашата облека, но сепак она што го кажуваме може да биде и застрашувачко. Затоа треба многу внимателно со принтовите...
Датум: 11 мај 2014
, Автор:

Како да изберете тапети за вашиот дом?

Самото враќање на тапетите во мода ги натера производителите, покрај класичните дезени, на пазарот да понудат и покреативни ѕидни облоги.
Датум: 05 мар 2014
, Автор:

Секси колекција од „Victoria’s Secret“ за ноќ која нема никогаш да ја заборавите

Инспирирани од иконската париска мода, со детали од свила, чипка, неодоливи бои или цветни дезени, оваа колекција вклучува по нешто за секоја девојка.

Машката и женската колекција на „Springfield“ за есен 2013

Познатиот моден бренд за млади луѓе „Springfield“ изработи одлична колекција наменета за есенскиот период од годината.

Одберете завеси кои ќе му дадат свежина на домот

Ова се неколку трендови кои е пожелно да ги следите без разлика дали имате мал или голем простор.

Модерни хеланки кои одлично можете да ги комбинирате со вашата облека

Есента и пролетта се идеални за носење хеланки, кои и оваа сезона се апсолутен хит.

Есенски мантил – задолжително парче за овој период од годината

Есента ја одбележуваат постудено време и чести дождови, па така тенките мантили се идеалното парче облека кое секоја жена мора да го има во својот плакар, за овој период од годината.

Какви парчиња подготви „Zara“ за оваа есен?

Оваа есен модната куќа „Zara“ подготвила навистина тренди парчиња кои ќе им се допаднат на многу дами.

Машки костими за капење кои ќе се носат ова лето

Можеби одбирањето на костим за капење кај мажите е далеку полесно од одбирањето на вистинскиот и совршениот кај жените, но сепак треба да се внимава при купувањето.

Моден тренд: машки оксфордки

Не само што се обожавани од страна на припадничките на понежниот пол, совршени се и за мажите. Погледнете ги следните модели на машки оксфордки.
Датум: 10 мај 2013
, Автор:
12