Неверојатни фотографии направени со дрон што ги откриваат сокриените дезени во нашиот свет

Иако фотографира само 6 години, индонезискиот фотограф Демас Русли многу брзо ја развил својата вештина. Неговите фотографии направени со дрон нудат навистина уметнички поглед кон пејзажите на Австралија. Демас е архитект, а фотографирањето му е хоби, кое често го води на патување во и околу Сиднеј.

Неверојатни фотографии направени со дрон што ги откриваат сокриените дезени во нашиот свет

Демас прв пат се заинтересирал за фотографирањето кога му помагал на неговиот братучед кој е професионален фотограф. Кога ја забележал интеракцијата помеѓу братучед му и клиентите, тој се инспирирал и го купил неговиот прв фотоапарат.

Неверојатни фотографии направени со дрон што ги откриваат сокриените дезени во нашиот свет

Направил и профил на Инстаграм и почнал да ги објавува неговите дела. Позитивните коментари го мотивирале да продолжи и денес има над 100.000 следбеници.

Неверојатни фотографии направени со дрон што ги откриваат сокриените дезени во нашиот свет

Знаењето од областа на архитектурата веднаш се забележува на неговите фотографии. Хармонијата на линиите, употребата на геометријата и симетричната композиција зборуваат за неговата професија.

Неверојатни фотографии направени со дрон што ги откриваат сокриените дезени во нашиот свет

„На моите фотографии големо влијание имаат линиите, геометријата, симетријата и рамнотежата, но секогаш се обидувам да вметнам и човечка фигура. Ова е нешто што го научив на факултетот за архитектура.“

Неверојатни фотографии направени со дрон што ги откриваат сокриените дезени во нашиот свет

Продолжува на следната страница

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар