гради | Кафе пауза

7 вида болка во градите што не треба да ги игнорирате

Секогаш кога лекарите ќе ги слушнат зборовите „болка во градите“ или „стегање во градите“, сметаат дека е најдобро да се испитаат сите можни причини.

Како самостојно да го прегледате градите и 7 знаци што предупредуваат дека треба да одите на доктор

Октомври е месец за подигнување на свеста за ракот на дојката, но тој не е единствениот месец кога треба да се грижите за себе и да внимавате на ракот на дојката.

Облините веќе не се во мода: Еве кон каков изглед тежнеат сè повеќе жени

По толку години во кои владееше трендот на изразени облини и фигури слични на тие што ги има Ким Кардашијан, работите добиваат целосен пресврт.

Моќна изјава: „Не сакам да носам веќе градник, градите што висат се убави и природни“

Растејќи, Чидера Егуеруе (23) го мразела своето тело поради „виснатите гради“. Но, кога таа наполнила 19 години се прифатила во целост и научила како да се сака, па затоа и престанала да носи градник.

Мали гради – голема предност

Кога би знаеле кои се предностите на малите гради, никогаш не би посакале да ги зголемите.

Како најлесно да ги затегнете опуштените гради?

Постојат многу фактори кои влијаат на еластичноста на градите и доколку не преземете нешто, можете да останете со опуштени гради долго пред да дојде време за тоа.

Како самите да ги прегледате вашите гради во 4 чекори?

Истражувањата покажуваат дека најчестиот вид рак кај жените е ракот на дојката.

Зошто човечките гради се толку големи?

На планетата живеат над 5.000 видови цицачи, но луѓето се единствените живи суштества кои имаат перманентни гради.

13 одлични трикови за подобар изглед на вашите гради

Една од најбараните пластични операции е зголемувањето на градите. Но, оваа процедура не е многу безбедна.

За храбрите и различните девојки: Најдобрите тетоважи за гради

Ако веќе некое време размислувате да си направите тетоважа, но не сте сигурни каде би ја поставиле, имаме одлична идеја за вас!

Што кажува формата на вашите гради за вашиот карактер

Знаевте ли дека формата на вашите гради може да открие многу за вас?

Заборавете на пластичната хирургија! Овие билки ќе ги зголемат вашите гради по природен пат

Следниве 3 билки можат да ги зголемите градите на природен начин.