Мајките откриваат: Чудни знаци поради кои знаеле дека се бремени уште пред симптомите

Необична желба за одреден вид храна, промени во телесната енергија, проблеми со кожата, краткотрајна вртоглавица...

Што се случува со телото на мајката ако три бебиња одеднаш растат во неа?

Шансите да останете бремени со тројка се многу мали. Па, затоа и можеме да ја наречеме 36-годишната Марија многу среќна.

Забранети нешта што бремените жени слободно можат да ги прават

Без сомнение бременоста е најубавиот и најемоционалниот период за секоја жена. Поради тоа постојат многу митови и недоразбирања на оваа тема.

Во што најмногу уживаат бебињата додека се во матката?

Врската помеѓу мајката и нејзиното дете се формира многу порано отколку што мислите.

Одлични јога вежби за последниот триместар од бременоста

Јогата ќе ви помогне да ги подготвивте и телото и умот за сите предизвици и барања од бременоста, особено во третиот триместар.

Слатки фотографии од животни кои ги чекаат бебињата да дојдат на овој свет

Овие миленичиња едвај чекаат да се грижат за идните мајки. Нивната љубов не знае за граници.

9 чудни факти за бременоста за кои лекарите ретко зборуваат

Гадењето, болките во грбот и необичниот избор на храна им се познати симптоми на сите. Но дали знаете дека неродените бебиња можат да плачат?

Можат ли жените со синдромот полицистични јајници да останат бремени?

Синдромот полицистични јајници се појавува во 10% од популацијата на жените, но многумина од нив не знаат дека воопшто го имаат.

5 заблуди за вештачкото оплодување во кои жените мора да престанат да веруваат

Во борбата за потомство најдобро е да се заборави на честите митови поврзани со вештачкото оплодување.

10 работи кои никој не ви ги кажува за вашата прва бременост

Ќе се прашувате дали навистина сте подготвени, дали доволно добро се грижите за себе, дали стресот премногу му влијае на бебето, па дури и ќе се плашите да не му се случи нешто.

Како да се справите со депресијата за време на бременоста без лекови?

Речиси 10% од жените страдаат од депресија за време на бременоста. Таа се манифестира како замор, мизерија, проблеми со концентрацијата, тага или страв.

10 скриени знаци по кои ќе познаете дека некоја жена е бремена

Дали некогаш сте се посомневале дека некоја девојка која ја познавате е бремена? Еве кои знаци докажуваат дека сте во право!