Слатки фотографии од животни кои ги чекаат бебињата да дојдат на овој свет

Домашните миленичиња се како деца, а кога паровите ќе одлучат да имаат дете често се грижат дали миленичето ќе се чувствува запоставено или осамено. Сепак, овие животни едвај чекаат да се грижат за идните мајки и нивните деца. Нивната љубов навистина не знае за граници.

1. „Мојата мачка конечно прифати дека сум бремена“

Слатки фотографии од животни кои ги чекаат бебињата да дојдат на овој свет

2. Едно бебе чека друго

Слатки фотографии од животни кои ги чекаат бебињата да дојдат на овој свет

3. Најгрижливата дадилка

Слатки фотографии од животни кои ги чекаат бебињата да дојдат на овој свет

4. „Мојата сопруга е бремена 8 месеци и мачката само што сфати дека ќерка ни сака да излезе надвор“

Слатки фотографии од животни кои ги чекаат бебињата да дојдат на овој свет

5. „Сопругата е бремена 8 месеци, а на кучето ова му е омиленото место во последниве 3 месеци“

Слатки фотографии од животни кои ги чекаат бебињата да дојдат на овој свет

6. „Овие мачки мора да знаат дека сопруга ми е бремена. Секој ден… како магнет.“

Слатки фотографии од животни кои ги чекаат бебињата да дојдат на овој свет

Продолжува на следната страница…

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар