бебе | Кафе пауза

Во овие хороскопски комбинации се раѓаат најубавите бебиња

Постојат компатибилни, некомпатибилни и идеални парови. Последните живеат во совршена хармонија и ако создадат семејство, нивните деца ќе бидат прекрасни.

4 лесни техники како да го заспиете бебето за кратко време

Заспивањето на бебето може да биде проблем бидејќи неговиот биолошки часовник почнува да се развива дури откако ќе наполни 3 месеци.

5 активности кои ја подобруваат функцијата на мозокот кај бебињата

Во првата година од животот, бебињата поминуваат низ процес во кој од целосна зависност од нивните родители доаѓаат до независно хранење и движење.

Астрологијата открива кога е најдобро време да имате бебе

Ѕвездите ви откриваат кога е најдобро време да станете родители.

Тајниот јазик на љубовта: Како бебето вели „те сакам“?

Покажувајќи возбуда дека сте се вратиле, бебето ви покажува колку ве сака. Но, помеѓу првата и третата година, децата може да се вознемират кога ќе заминете.

Како да престанете со доењето: 5 техники што ќе ви помогнат да го одвикнете бебето од мајчиното млеко

Без разлика дали вашето дете е старо неколку месеци или неколку години, ова е одлука за која треба да размислите добро.

3 хороскопски знаци што се сметаат за најмирни бебиња

Секое бебе е приказна за себе, а секој родител ќе ви го потврди тоа. Дали е можно да знаете со какво бебе ќе си имате работа според неговиот хороскопски знак?

10 креативни пози за првиот албум со фотографии на бебето

Денес не ви треба долгогодишно искуство во сликарство или фотографија, но ви требаат малку фантазија и мобилен телефон или фотоапарат и ќе добиете прекрасни фотографии од вашето бебе.

Мајка открива генијален трик како да му дадете лек на бебето без никаков проблем

Многу родители имаат тешкотии да му дадат лек на своето дете затоа што детето одбива да го проголта или го плука лекот.

7 точки на притисок што ќе помогнат да се смири бебето и да се отстрани непријатноста

Многу мајки знаат дека ако бебето е болно или нерасположено, нежната масажа може да му помогне да се смири.

Иден дедо ја користи својата мачка за да го научи својот син како се капе бебе

Да се биде родител е доживотна обврска. Еден дел од вас секогаш ќе внимава на вашите деца, дури и откако тие ќе имаат свои деца.