банана | Кафе пауза

Вкусен и кремаст десерт со сирење и банани

Овој вкусен, лесен, кремаст десерт ќе биде готов за само 5 минути.

Вкусни колачиња со чоколадо кои се подготвуваат за само половина час!

Ова се колачиња за кои се потребни само неколку состојки, па подолу ви донесуваме едноставен рецепт и како да го подготвите.

Ова растение е најздравата и највкусната веганска алтернатива на рибите

Ова ново растение полно со протеини не е новина во азиската кујна, но полека доаѓа на Запад и луѓето стануваат сè повеќе свесни за екологијата и исхраната.

Одличен рецепт за кафе со банана

Ако сте меѓу оние кои го започнуваат денот со кафе и овесна каша со овошје, тогаш овој рецепт сигурно ќе го обожавате!

Здраво и вкусно смуди со морков и банана

Здраво, вкусно и кремасто! Овој пијалак со вкус на морков и банана е полн со витамини, а за него ви се потребни само 7 состојки.

Вкусен пудинг со семе од чиа и банана

Овој пудинг со семе од чиа и банана е одличен појадок кој е многу здрав и лесен за подготовка!

Банана шминка: Најновиот тренд во шминкањето

На профилите на Инстаграм оваа шминка стана многу популарна. Станува збор за така наречената банана шминка, односно жолта сенка за очи. Овој тренд го започнала уметницата Паз Сајкс која вели дека инспирација и бил карантинот.

Како да го продолжите животот на орхидејата со помош на кора од банана?

Многумина ја сметаат орхидејата за кралицата на цвеќињата, но нејзиното одгледување може да биде предизвик и за искусните љубители на цвеќиња.

Крокети од бананa

Крокетите од бананa може да звучат како чудна комбинација, но ние сме воодушевени.

Неодолив десерт без калории: Сладолед од банана

Најдобриот рецепт за нискокалоричен сладолед од банана

Детокс шејк од банана и ѓумбир

Бидејќи е време за детоксикација на организмот, пробајте го овој едноставен шејк од ананас и ѓумбир.

Чизкејк од банана и пудинг за кој ви се портебни само 20 минути

Овој вкусен десерт е одличен за љубителите на бананите и ванилата.