Вкусен и кремаст десерт со сирење и банани

Вкусен и кремаст десерт со сирење и банани

Овој вкусен, лесен, кремаст десерт ќе биде готов за само 5 минути.

Вкусен и кремаст десерт со сирење и банани

Потребни состојки:

  • 200 грама сирење
  • 2 лажици шеќер + ванила по вкус
  • 30-50 мл млеко
  • банана
  • бобинки и чоколадо за украсување

Начин на подготовка:

Во сад ставете 200 грама сирење, 2 лажици шеќер, малку ванила по вкус и 30-50 мл млеко. Измешајте со миксер.

Додајте ја бананата исечена на крукчиња. Мешајте додека не добиете мазен крем.

Турете ја смесата во чинии и украсете со малини или капини.

Посипете со рендано чоколадо.

Погледнете го и овој неодолив шведски десерт што мора да го пробате.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар